Понедельник, 25.11.2024, 21:07 | Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Наследство в Украине

Главная » Статьи » Наследственные дела » Наследство в Украине

Прийняття спадщини
Прийняття спадщини
 

 Внаслідок відкриття спадщини у спад­коємців за законом або за заповітом виникає право спадкуван­ня. Спадкове майно переходить до спадкоємців лише за умови, що вони виявили згоду щодо прийняття спадщини. Прийняття Спадщини — це не обов'язок спадкоємців, а їх право. Якщо спад­коємець виявив згоду прийняти спадщину, вона визнається на­лежною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини (ст.548 ЦК України).

Для того щоб прийняти спадщину, спадкоємець повинен по­дати заяву до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини щодо її прийняття або фактично вступити в управління чи володіння спадковим майном.

Фактичний вступ в управління або володіння будь-якою час­тиною спадкового майна розглядається як прийняття всієї спад­кової маси.

Зазначені дії, що свідчать про намір спадкоємця прийняти спад­щину, повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини (ст.549 ЦК України).

Якщо спадкоємець протягом шести місяців не подасть заяви до нотаріальної контори щодо прийняття спадщини або фак­тично не вступить в управління чи володіння спадковим май­ном, вважається, що даний спадкоємець не прийняв спадщини, і його частка переходить до інших спадкоємців, які закликають­ся до спадкування.

Якщо всі спадкоємці не прийняли спадщини або не заклика­ються до спадкування, майно за правом спадкування перехо­дить у власність держави.

Іноді спадкоємець внаслідок певних об'єктивних обставин не має змоги протягом шести місяців з дня відкриття спадщини подати заяву до нотаріального органу щодо прийняття спадщи­ни чи вступити в управління чи володіння спадковим майном. Оскільки такий спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини, він не має права вимагати від нотаріуса видачі нему свідоцтва про спадкування. Свої інтереси цей спадкоємець має можливість захистити через суд за місцем відкриття спадщини.

Якщо пропуск шестимісячного строку на прийняття спадщи­ни стався з поважних причин (тривале відрядження, тривала хво­роба тощо), суд може продовжити цей строк.

У випадку винесення судом рішення щодо продовження стро­ку на прийняття спадщини вважається, що спадкоємець прий­няв її. В цьому разі не треба звертатися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини.

Якщо спадкове майно було прийняте іншими спадкоємцями або перейшло до держави, спадкоємцеві, який пропустив зазна­чений строк, передається лише те з належного йому майна, що збереглося в натурі, а також гроші, виручені від реалізації решти належного йому майна (ст.550 ЦК України).

Спадщина може бути прийнята після закінчення шестимісяч­ного строку і без звернення до суду при наявності згоди на це всіх інших спадкоємців, які прийняли спадщину.

Категория: Наследство в Украине | Добавил: kurinskiy (28.07.2010)
Просмотров: 3168 | Теги: оформлення права на спадщину, Порядок прийняття спадщини, оформлення спадкових прав | Рейтинг: 0.0/0